شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 105573 | |

وزیر ارتباطات به ضرورت تهیه نقشه راه فضایی کشور تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود که کار جدی در پژوهشگاه فضایی ایران انجام شود.

 روابط عمومی وزارت ارتباطات|

 وزیر ارتباطات به ضرورت تهیه نقشه راه فضایی کشور تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود که کار جدی در پژوهشگاه فضایی ایران انجام شود.

محمدجواد آذری جهرمی در دیدار با رییس و معاونان پژوهشگاه فضایی ایران با اشاره به اینکه در حوزه فضایی انسجام عمل وجود ندارد، افزود: پژوهشگاه فضایی پتانسیل خود را در این حوزه نشان داده است؛ اما نیازمند توجه بیشتر به این ظرفیت هستیم.  به گفته آذری جهرمی، نخستین ماموریت مهم این پژوهشگاه در دوره جدید تهیه گزارش از وضع موجود است؛ به‌طوری که در این گزارش، اشکالات ساختاری، تقسیم مسوولیت‌ها و برنامه‌های آینده این حوزه، مشخص شود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه به دلیل اهمیت حوزه فضایی مقام معظم رهبری نیز، پیگیر این بخش هستند، خاطرنشان کرد: لازم است ماموریت ما در این حوزه مشخص و بر همین اساس مکانیسم ادامه فعالیت، طراحی شود. وی دومین ماموریت پژوهشگاه فضایی را تهیه نقشه راه این حوزه بیان کرد و گفت: در این نقشه راه باید هدف و مسیر پیشرفت خود را مشخص کنیم و بدانیم در انتهای این برنامه به کجا می‌رسیم.  آذری جهرمی تعریف پروژه‌هایی برای رسیدن به اهداف نقشه راه را سومین ماموریت پژوهشگاه فضایی ایران عنوان کرد و افزود: وزارت ارتباطات از نظر تامین منابع این پروژه‌ها مشکلی ندارد و به‌طور کامل از پروژه‌های پژوهشی این پژوهشگاه، حمایت می‌کند. وی با اشاره به مشکلات مالی پژوهشگاه برای انجام پروژه‌های خود، گفت: نباید پژوهشگران و دانشمندان ما در این حوزه دغدغه مالی داشته باشند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: پژوهشگاه بخش فکر افزایی این حوزه است؛ ما امید بسیاری به این حوزه داریم و انتظار می‌رود که کار جدی در این حوزه انجام شود. همچنین حسن حدادپور رییس پژوهشگاه فضایی ایران در ابتدای این دیدار گزارشی از فعالیت‌های این پژوهشگاه، ارائه کرد. وی به فعالیت در حوزه هوا و فضا، فیبر دریایی، همکاری با شرکت پست برای پروژه آشکارساز و پهپاد پستی، پروژه اینترنت اشیا در دشت مغان و آنتن هواشناسی اشاره کرد. حدادپور در ادامه با بیان اینکه پژوهشگاه فضایی پتانسیل خوبی در حوزه فضایی دارد، گفت: امیدوارم در دوره جدید وزارت، حوزه فعالیت‌های فضایی و مسوولیت بخش‌های مختلف با تصمیم وزیر ارتباطات، تعیین تکلیف شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران