شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 103276 | |

به تازگی بدافزاری برای نفوذ به رایانه‌های مک موسوم به OSX Dok شناسایی شده که با دستکاری سیستم عامل یاد شده قابلیت‌های امنیتی آن را از کار می‌اندازد. این بدافزار به دنبال سرقت اطلاعات ورود به سایت‌های بانکداری الکترونیک است و تلاش می‌کند پس از دستیابی به این اطلاعات حساب‌های بانکی کاربران را خالی کند.

نئووین|

 به تازگی بدافزاری برای نفوذ به رایانه‌های مک موسوم به OSX Dok شناسایی شده که با دستکاری سیستم عامل یاد شده قابلیت‌های امنیتی آن را از کار می‌اندازد.

 این بدافزار به دنبال سرقت اطلاعات ورود به سایت‌های بانکداری الکترونیک است و تلاش می‌کند پس از دستیابی به این اطلاعات حساب‌های بانکی کاربران را خالی کند.

بدافزار یاد شده از طریق ارسال ایمیل‌های آلوده و مراجعه کاربران به برخی سایت‌ها که این بدافزار در آنها مخفی شده، منتقل می‌شود. نخستین بار موسسه امنیتی ESET این بدافزار را در ماه مه ‌شناسایی کرد. شرکت اپل از وجود این بدافزار مطلع شده و در تلاش برای شناسایی روش‌ها و مجوزهای مورد استفاده آن برای آلوده کردن رایانه‌هاست. اما موفقیت چندانی به دست نیاورده است. عامل یا عوامل طراحی بدافزار یاد شده نیز هنوز شناسایی نشده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران