شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 102180 | |

فیس‌بوک پهپاد عظیم خود که با انرژی خورشیدی شارژ می‌شود را بدون مشکل خاصی به پرواز درآورد، پیش از این پهپاد این شرکت سقوط کرده بود و پرواز ناموفقی داشت. پهپاد خورشیدی فیس‌بوک که Aquila نام دارد، هفته گذشته با موفقیت به پرواز درآمد.

فورچون|

فیس‌بوک پهپاد عظیم خود که با انرژی خورشیدی شارژ می‌شود را بدون مشکل خاصی به پرواز درآورد، پیش از این پهپاد این شرکت سقوط کرده بود و پرواز ناموفقی داشت. پهپاد خورشیدی فیس‌بوک که Aquila نام دارد، هفته گذشته با موفقیت به پرواز درآمد. محل پرواز این پهپاد یک منطقه نظامی متعلق به ارتش امریکا در ایالت آریزونا اعلام شده است. طول بال‌های این پهپاد به اندازه یک بوینگ 737 است. زمان این پرواز یک ساعت و 46 دقیقه اعلام شده و گفته شده که کل فرایند پرواز براساس برنامه‌ریزی از قبل اعلام شده به پیش رفته است.

فیس‌بوک نخستین بار پهپاد یاد شده را در تابستان سال گذشته بطور آزمایشی به پرواز درآورد و به علت وزش بادهای شدید و برخی مشکلات فنی در سیستم پرواز خودکار پهپاد مذکور در نهایت سقوط کرد و بال راست آن به‌شدت آسیب دید.

روی این پهپاد حسگرهایی نصب می‌شوند که برای جمع‌آوری اطلاعات محیطی قابل استفاده هستند. همچین نرم‌افزارهای پهپاد مذکور برای فرود بهینه و هدایت مناسب ارتقا یافته‌اند. فیس‌بوک تلاش برای تولید پهپاد را از سال 2015 و با هدف ارائه خدمات اینترنت بی‌سیم در نقاط دورافتاده و روستایی آغاز کرد. این پهپادها در ارتفاع 60 تا 90 هزار پایی به پرواز درمی‌آیند و قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر و همین‌طور مراکز کنترل زمینی هستند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران